POMORSKIE OBSERWATORIUM RYNKU PRACY
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/04/zrownowazony-rozwoj.png Zrównoważony rozwój na pomorskim rynku pracy. VIII Forum Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy

Zrównoważony rozwój na pomorskim rynku pracy. VIII Forum Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy

fot. Canva
22.04.2024
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
22.04.2024

22 maja 2024 roku to data, która nie powinna umknąć żadnemu profesjonaliście, instytucji czy badaczowi zainteresowanemu kształtowaniem przyszłości pracy na Pomorzu. To właśnie wtedy odbędzie się VIII Forum Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy, które zrzeszać będzie wybitnych ekspertów, decydentów i przedstawicieli różnych sektorów, by wspólnie rozmawiać o przyszłości pracy, biznesu i edukacji w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Droga do zrównoważonego rozwoju: Rynek pracy, biznes, edukacja

Oczekuje nas niezwykle istotna debata, którą będzie prowadzić doświadczeni eksperci związani z rynkiem pracy, biznesem i edukacją. Na przestrzeni lat, rynek pracy na Pomorzu, podobnie jak w skali kraju, uległ licznym zmianom, których źródłem jest między innymi dynamiczny rozwój technologii cyfrowych czy zielona transformacja, podyktowana realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju. Te zmiany wpływają zarówno na ilość miejsc pracy, jak i na ich strukturę pod względem branż, zawodów oraz wymaganych kwalifikacji i kompetencji.

Dlaczego warto wziąć udział?

  1. Poznasz działania Polski i regionów w zakresie Celów Zrównoważonego Rozwoju,
  2. Zrozumiesz wpływ Celów Zrównoważonego Rozwoju na rynek pracy, biznes i edukację,
  3. Spojrzysz na wyzwania i perspektywy uczestników pomorskiego rynku pracy,
  4. Dowiesz się jak w praktyce realizowana jest Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 w regionie pomorskim,
  5. Poznasz potrzeby rynku pracy i gospodarki w zakresie umiejętności obecnie najbardziej poszukiwanych przez pracodawców i kluczowych w przyszłości.

Forum jest nie tylko źródłem wartościowej wiedzy, ale także przestrzenią do inspirujących dyskusji i networkingu. W programie wydarzenia: prelekcje eksperckie, panele dyskusyjne oraz sesje interaktywne, które pozwolą zgłębić najważniejsze tematy dotyczące przyszłości rynku pracy i edukacji.

Jeśli chcesz aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości rynku pracy na Pomorzu oraz zgłębić tajniki zrównoważonego rozwoju, VIII Forum Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy jest wydarzeniem, którego nie możesz przegapić!

Kiedy? 22 maja 2024 r. godz. 9:30 – 13:40

Gdzie? Sala Niebo Polskie, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku

Organizator: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

Zapraszamy do udziału i dołączenia do dyskusji: link do rejestracji 

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.