POMORSKA PLATFORMA OFFSHORE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/02/tydzien-zawodowca.png Zielony tydzień zawodowca w Chojnicach

Zielony tydzień zawodowca w Chojnicach

fot. canva
02.02.2024
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
02.02.2024

Przed chojnickimi uczniami nowe perspektywy edukacyjne, którą pozwolą zanurzyć się w fascynującym świecie zielonej energetyki. Młodzież z Chojnic weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu skierowanym do uczniów szkół zawodowych, poznając możliwości pracy w zielonej energetyce. Inicjatywa ta stanowi integralną część Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 i stanowią preludium do wydarzenia głównego.

„Zielony Tydzień Zawodowca”, które odbędzie się w dniach 20-23 lutego 2024 roku na terenie szkół ponadpodstawowych w Chojnicach jest inicjatywą towarzysząca Edukacyjnym Targom Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024. Wydarzenie promować będzie zrównoważoną energetykę oraz edukację w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej w powiecie chojnickim. To nie tylko zakończenie kolejnego etapu programu edukacyjnego dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, ale również unikalna okazja do poszerzenia horyzontów młodych zawodowców i odkrycia tajników branży offshore w ich miejscu zamieszkania i nauczania.

W programie wydarzenia między innymi:

  • omówienie wyzwań edukacyjnych związane z rozwojem branży energetycznej,
  • wprowadzanie Net Zero Industry Act na poziomie regionów,
  • Mobilny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich,
  • warsztaty „Rozwijanie Kreatywnego Myślenia: Odkryj Potencjał Twojej Wyobraźni”,
  • debata wokół zagadnienia „Czy rozwój morskich farm wiatrowych jest kluczowy dla przyszłości energetycznej Polski?”

Chcemy pokazać młodzieży, że w bliskości ich miejsca zamieszkania są atrakcyjni pracodawcy, o których nie wiedzą. Zależy nam, aby przybliżyć ogrom możliwości, ponieważ firmy działające w tej branży rozsiane są po całym regionie, a nie tylko w trójmieście – mówi dr Karolina Lipińska, zastępczyni dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz koordynatorka Pomorskiej Platformy Offshore

Ale to nie wszystkie wydarzenia dla młodzieży zaplanowane w najbliższym czasie. Aby zarazić pasją do zielonej energetyki w dniach 5 i 6 marca odbędzie się wydarzenie główne, 2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND w AmberExpo w Gdańsku.

Zarejestruj się na konferencję – tutaj

Zarejestruj się na warsztaty dla młodzieży 21 lutego – tutaj

Zarejestruj się na warsztaty dla nauczycieli i rodziców 22 lutego – tutaj

 

W razie pytań proszę o kontakt pod nr tel. 58 32 68 345 lub pod adresem e-mail L.Dabrowski@pomorskie.eu

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” i jest finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.