BIZNES I INNOWACJE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/03/intelekt_fejs-copy.jpg Jak zarządzać własnością intelektualną w innowacyjnych projektach? Seminarium 21.03.2024

Jak zarządzać własnością intelektualną w innowacyjnych projektach? Seminarium 21.03.2024

mat. organizatorów wydarzenia
14.03.2024

Czy wiesz jakie są rodzaje praw własności przemysłowej, co chronią i czym się różnią? Jaka jest rola badań patentowych w projekcie innowacyjnym? Jakie są szanse i zagrożenia związane z ochroną praw w innowacyjnych projektach? Jakie są możliwości dotacyjne dla MŚP w zakresie finansowania ochrony własności przemysłowej? Duża dawka wiedzy i przestrzeń do networkingu już za tydzień 21 marca 2024 r.

Jednym z podstawowych celów, jaki stawia sobie Unia Europejska, jest wzrost konkurencyjności gospodarki, również w kwestiach wspierania innowacji. Jest ona wdrażana przez różne programy tj. Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) oraz Horyzont Europa, które wspierają współpracę środowiska gospodarczego i naukowego. Ideą programów jest przekształcenie wyników prac b+r w powszechnie dostępne produkty lub usługi. Stanowi to odpowiedź na realne wyzwania gospodarczo-społeczne.

Skuteczny transfer wiedzy do gospodarki oraz zwiększenie konkurencyjności podmiotów wdrażających innowacje możliwe są przy skutecznym i efektywnym zarządzaniu własnością intelektualną wraz z jej ochroną prawną. Odpowiednio zdefiniowana strategia ochrony własności przemysłowej stanowi często element wniosków o dofinansowanie i podlega jego ocenie.

 „Strategia zarządzania własnością intelektualną w innowacyjnych projektach” – seminarium dla przedsiębiorców

Gdzie i kiedy?

21 marca (czwartek), godz. 13:00-15:30.

Olivia Business Centre, Olivia Six w Gdańsku

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 marca 2024 za pośrednictwem formularza online. Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie Broker Eksportowy

Źródło: Broker Eksportowy

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.