BIZNES I INNOWACJE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/tydzien-przedsiebiorczosci.jpg Rewolucje technologiczne tematem przewodnim XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Rewolucje technologiczne tematem przewodnim XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

mat. organizatorów wydarzenia
08.11.2023

Spotkania z praktykami, warsztaty, seminaria i wiele więcej podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Głównym tematem tegorocznej edycji będą rewolucje technologiczne, jednak wydarzenie obfitować będzie również w spotkania o tematyce HR, instrumentów finansowych, promocji przedsiębiorczości, ekonomii społecznej czy innowacji.

Promocja aktywnego stylu życia

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest międzynarodową inicjatywą promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i biznesowej działalności. Projekt realizowany jest od 16 lat i co roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne. Różnorodny zakres przyciąga tysiące słuchaczy. W minionej edycji w Polsce było aż 522 partnerów, którzy zorganizowali 540 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 42 tysiące uczestników.

Wśród regionalnych partnerów, którzy co roku angażują się w inicjatywę są Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, Instytucje Otoczenia Biznesu, uczelnie i szkoły, fundacje i stowarzyszenia.

Różnorodność wydarzeń

Agencja Rozwoju Pomorza pełni rolę regionalnego koordynatora przedsięwzięcia już od 2009 roku. W tym roku w województwie pomorskim aż 40 instytucji zgłosiło blisko 80 wydarzeń, które będą odbywać się w wielu miejscowościach. W programie znajdują się wydarzenia zorganizowane m.in. przez Fundację Gospodarczą, Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Centrum Rozwoju Talentów, Wojewódzki i Powiatowe Urzędy Pracy. Wyboru wydarzeń można dokonać przez wyszukiwarkę na stronie tydzienprzedsiebiorczosci.pl, gdzie wymienione są eventy organizowane w całym kraju.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są „Rewolucje Technologiczne”. Z tego też powodu Agencja Rozwoju Pomorza przygotowała seminarium pt. „Cyberbezpieczeństwo jako fundament ciągłości pracy przedsiębiorstwa“. Zachęcamy do udziału, ponieważ wiedza i świadomość pracowników to dziś jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa informatycznego. Nie wystarczy odpowiedni sprzęt i zabezpieczenia, gdyż to ludzie stanowią najsłabsze ogniwo ryzykownych sytuacji. Podczas wykładu trener omówi metody działania cyberprzestępców (w tym elementy psychologii, socjotechniki i manipulacji) oraz sposoby ochrony przed cyberatakami. Udział w seminarium nie wymaga wiedzy technologicznej, każdy może wziąć w nim udział.

Program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości posiada również wiele propozycji z zakresu  informacji o funduszach europejskich w ramach konsultacji indywidualnych czy seminariów, jak również wsparcie doradców Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego na temat dostępnych instrumentów pożyczkowych dla przedsiębiorców.

Program wydarzeń organizowanych przez Agencję Rozwoju Pomorza.

Kontakt to koordynatora regionalnego:

Łukasz Rokicki – Koordynator Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – Agencja Rozwoju Pomorza

Tel. 58 – 32 33 203,

e-mail: lukasz.rokicki@arp.gda.pl

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.