BIZNES I INNOWACJE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/12/DSC2752-Edit.jpg Producent pływających arcydzieł laureatem konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion 2022!

Producent pływających arcydzieł laureatem konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion 2022!

źródło: Sunreef Yachts
22.12.2022
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
22.12.2022

Sunreef Yachts laureatem Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion 2022. Od ponad dwóch dekad pływające arcydzieła powstają w gdańskiej stoczni. Gdańskimi jachtami pływają między innymi Rafael Nadal czy Fernando Alonso.

Polska Firma – Międzynarodowy Czempion to ogólnopolski konkurs dedykowany firmom, których zarządzanie pozostaje w rękach polskiego kapitału. Organizatorami konkursu są Puls Biznesu i PWC Polska. Kapituła konkursu doceniła strategię eksportową firmy Sunreef Yachts, która jest światowym liderem w projektowaniu i budowie luksusowych jachtów żaglowych, motorowych oraz eco.

Trudna droga do międzynarodowego sukcesu

Francis Lapp – założyciel i prezes firmy nieprzypadkowo wybrał Pomorze na lokalizację swojej stoczni. Gdańsk dawał zaplecze najlepszych  fachowców. Jednak początki działalności nie były łatwe. Produkując luksusowe i niszowe produkty w Polsce, na początku transformacji ustrojowej, firma spotykała się z brakiem zaufania i zainteresowania swoimi produktami. Praca nad marką wymagała wiele wysiłku, aby to postrzeganie zmienić. Jakość, topowy design, personalizacja produktów i innowacyjność towarzyszyły Sunreef Yachts od początku.

Dziś stocznia Sunreef nadal rozwija się bardzo dynamicznie i cały czas poszukuje nowych pracowników, szczególnie w obszarze produkcji. Przedstawiciele firmy zaznaczają, że dzięki nadmorskiej lokalizacji, trójmiejskie uczelnie zasilają firmę w profesjonalnie przygotowaną kadrę.

Produkcja  „in-house” przewagą konkurencyjną

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, jednym z głównym determinantów sukcesu spółki jest fakt, że cały proces produkcji odbywa się „in-house”, co w przypadku projektów skrojonych na miarę umożliwia sprawną realizację i skraca czas produkcji. Bardzo ważnym aspektem jest również to, że przy projektowaniu i produkcji, brana jest pod uwagę prognoza długofalowa oraz myślenie o produkcie w kontekście oczekiwań klienta w perspektywie 5-10 lat.

Źródło: Sunreef Yachts

Pływające arcydzieła

Od ponad dwóch dekad w Gdańsku powstają najpiękniejsze katamarany na świecie, pływające po najbardziej odległych akwenach. W okresie europejskiej zimy główną destynację stanowi region Morza Karaibskiego, latem zaś właściciele jachtów spędzają czas na Morzu Śródziemnym.

Większość klientów firmy stanowią Europejczycy, rośnie jednak grono zainteresowanych produktami spółki z USA, Ameryki Południowej czy Bliskiego Wschodu. W 2023 roku produkcja jachtów będzie również możliwa w Ras Al-Khaimah, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie powstaje obecnie pierwszy zagraniczny zakład produkcyjny spółki.

Wizjonerskie rozwiązania luksusowych jachtów gdańskiej spółki docenili między innymi Rafael Nadal, jeden z najwybitniejszych tenisistów świata, Fernando Alonso, dwukrotny mistrz Świata Formuły I oraz Nico Rosberg, mistrz Świata Formuły I  .

Gratulujemy spółce sukcesów i życzymy nieustającej pasji do poszukiwania nowatorskich rozwiązań.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.