BIZNES I INNOWACJE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/gryf107.jpg Pomorski start-up z Nagrodą Prezydenta RP

Pomorski start-up z Nagrodą Prezydenta RP

fot. Piotr Połoczański
28.11.2022
Joanna Tor-Martynow
Joanna
Tor-Martynow
AUTOR
Joanna Tor-Martynow
Joanna
Tor-Martynow
28.11.2022

Sukcesy pomorskich firm to także sukcesy województwa pomorskiego. W ubiegłym tygodniu trójmiejski Chronospace, odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Firmę do konkursu zgłosiło Województwo Pomorskie.

Wirtualna rzeczywistość w biznesie, edukacji i rozrywce

Chronospace to trójmiejski startup tworzący autorskie rozwiązania oparte o technologie VR/AR/MR. Zasłynął z realizacji gier edukacyjno-rozrywkowych, inscenizacji historycznych, aplikacji oraz symulatorów szkoleniowych. Zajmuje się tworzeniem wizualizacji, animacji 3D, a także postprodukcją oraz najważniejszym elementem projektów czyli scenariuszem. Dzięki temu powstaje możliwość odwzorowania dowolnego okresu historycznego, przedmiotu, inscenizacji z niespotykanymi dotychczas szczegółami zarezerwowanymi wcześniej wyłącznie dla gier klasy AAA.

Rozwiązania VR proponowane przez Chronospace są w stanie również przyspieszyć proces nauki.  Potwierdzają to badania PWC, które wykazały, iż nauka przez VR daje cztery  razy lepsze efekty, jeśli chodzi o szybkość nauki w szkołach, firmach czy akademiach.

Startup realizował projekty dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czy Muzeum Czartoryskich w Puławach. Współpracował także z Niemiecką Federalną Strażą Pożarną, Chilijskimi Siłami Powietrznymi, Lotosem, Ziają, Dr. Eris i wieloma innymi.

Od Gryfa Gospodarczego do Nagrody Prezydenta

Firma Chronospace była też w ubiegłym roku laureatem konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy w kategorii Pomorski Startup. To wyróżnienie wpłynęło na rekomendację Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który jako instytucja zgłaszająca wytypował Chronospace.

Relację z gali XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, która odbyła się 17 września br. w Rzeszowie, można zobaczyć tu:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/nagroda-gospodarcza/aktualnosci/gala-xx-edycji-nagrody-gospodarczej-prezydenta-rp,61288

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.