BIZNES I INNOWACJE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/DJI_0048cc22-scaled.jpg Konkurs Grunt na medal 2023 – kwalifikacje terenów

Konkurs Grunt na medal 2023 - kwalifikacje terenów

Fot. Gmina Słupsk
17.05.2023
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
17.05.2023

Aż 57 terenów zakwalifikowanych do kolejnego etapu, 3 tereny z województwa pomorskiego. Znamy już tereny zakwalifikowane do II etapu ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2023.  

„Grunt na medal” to konkurs Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, którego celem jest wyróżnienie najlepszych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach. W ramach konkursu promowane są tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne.

mat. PAIH

Łącznie z wszystkich regionów do pierwszego etapu konkursu zgłoszono 128 terenów inwestycyjnych.

W wyniku przeprowadzonej weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 57 ofert. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny. Z województwa pomorskiego do kolejnego etapu przeszły tereny: jeden z Pruszcza Gdańskiego i dwa z Tczewa.

W trakcie audytów, które będą przeprowadzone podczas II etapu konkursu, zaplanowanego na najbliższe miesiące, zostanie wyłonionych 16 terenów – laureatów konkursu Grunt na Medal 2023 r.

 

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.