ENERGETYKA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/06/Projekt-bez-nazwy-12.png Wyspa energetyczna – szansą na lokalną niezależność. Zaproszenie na konferencję.

Wyspa energetyczna – szansą na lokalną niezależność. Zaproszenie na konferencję.

Fot. Canva
12.06.2024

25 czerwca o godz. 11.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w sali im. Lecha Bądkowskiego (sala Okrągła) odbędzie się konferencja pt. Wyspa energetyczna – szansą na lokalną niezależność.

Konferencja będzie poświęcona aspektom związanym z tworzeniem i funkcjonowaniem wysp energetycznych, jako lokalnych obszarów bilansowania energii warunkowanej maksymalizacją jej autokonsumpcji, grupujących producentów, prosumentów, odbiorców i magazyny energii, wspólnie zarządzanych w celu efektywnego użytkowania energii.

Podczas wydarzenia przedstawimy zasady identyfikacji projektów w ramach przedsięwzięcia strategicznego Pomorskiego Archipelagu Wysp Energetycznych realizowanego w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027, omówimy zasady autobilansowania oraz porozmawiamy o dotychczasowych doświadczeniach w zakresie tworzenia i funkcjonowania spółdzielni energetycznych.

Do udziału w konferencji w szczególności zachęcamy przedstawicieli samorządów i ich jednostek organizacyjnych w szczególności spółek komunalnych.

Wydarzenie jest bezpłatne z obowiązkową rejestracją.

Już dzisiaj zachęcamy do rejestracji pod adresem: https://app.evenea.pl/event/886431-19/

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.