ENERGETYKA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/02/job-truck.png Rozwiń zawodowe skrzydła z EDU OFFSHORE WIND

Rozwiń zawodowe skrzydła z EDU OFFSHORE WIND

mat. organizatorów wydarzenia
15.02.2024
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
15.02.2024

Planujesz swoją karierę zawodową w branży energetycznej, ale gubisz się w gąszczu różnorodnych możliwości? Nie jesteś pewien czy praktyki lub staż przełożą się na zdobycie konkretnego doświadczenia? A może chciałbyś spróbować pracy za granicą, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Bądź z nami na 2. Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND, gdzie dowiesz się o możliwościach pracy w sektorze zielonej energetyki i skorzystasz z warsztatów oraz konsultacji wspierających Cię w dobrym wyborze.

Staże i praktyki to klucz do udanego startu w karierze zawodowej

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego staże i praktyki są tak istotne dla początkujących zawodowo? Są one nie tylko sposobem na zdobycie cennego doświadczenia praktycznego oraz nawiązanie kontaktów branżowych, stanowią również istotny element udanego startu w karierze zawodowej.

Poprzez praktyki i staż możesz:

  • zdobyć doświadczenie praktyczne. Staże i praktyki dają możliwość praktycznego stosowania wiedzy zdobytej w trakcie nauki. To idealna okazja, aby poznać realia pracy w danej branży i zdobyć umiejętności niezbędne do wykonywania konkretnych zadań;
  • zbudować sieć kontaktów. Podczas stażu czy praktyk można nawiązać wartościowe kontakty z profesjonalistami z danej branży. Te relacje mogą się okazać niezwykle cenne w przyszłości, otwierając drzwi do nowych możliwości zawodowych;
  • przetestować przyszłą ścieżkę zawodową. Staże i praktyki pozwalają lepiej zrozumieć swoje zainteresowania i preferencje zawodowe. To doskonała okazja, aby przetestować różne obszary pracy i dowiedzieć się, co nas naprawdę pasjonuje;
  • zacząć budować swoje CV. Doświadczenie zdobyte podczas stażu czy praktyk jest cennym dodatkiem do CV. Pokazuje pracodawcom, że jesteś zaangażowany, pracowity, zdeterminowany i gotowy na rozwój zawodowy.
  • otrzymać ofertę pracy. Wielu pracodawców traktuje staże i praktyki jako swoistą ścieżkę rekrutacyjną. Jeśli pokażemy się z najlepszej strony i wykażemy zaangażowanie, istnieje szansa na otrzymanie oferty stałej pracy.

Podczas targów EDU OFFSHORE WIND powstanie specjalna strefa dla firm, gdzie będą wystawione oferty staży i praktyk, a także możliwość spotkania kandydatów z pracownikami HR i przekazania swojego CV.

JOB TRUCK to szczególna przestrzeń do aktywnego networkingu działów HR z uczestnikami targów i miejscem prezentacji ofert pracy dla osób rozpoczynających karierę.

Ponadto w strefie Job Truck pracownicy Departamentu Edukacji i Sporu Urzędu Marszałkowego Województwa Pomorskiego odpowiedzą na pytanie, jak można skorzystać ze stażu uczniowskiego. Staż uczniowski, to dodatkowy staż skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych (szkół branżowych I stopnia oraz techników), którzy w czasie wolnym od zajęć będą mogli nabyć umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania pracy w danym zawodzie. Staż może trwać od 40 do 150 godz. w zależności od potrzeb pracodawcy. Każdy stażysta otrzyma za swoją pracę stypendium. Po więcej informacji zgłoś się na stoisko JOB TRUCK podczas targów.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Spotkania z doradcami zawodowymi

Oprócz strefy Job Truck miejscem, gdzie będzie można zdobyć cenne wskazówki odnośnie obrania kierunku rozwoju zawodowego, będzie wyspa samorządowa. Zespół doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) przygotuje dla uczestników targów  wsparcie z zakresu:

  • planowania kariery zawodowej,
  • wyboru ścieżki kształcenia,
  • tworzenia atrakcyjnego CV.

Dodatkowo, doradcy WUP przygotowali dla młodzieży testy identyfikacji talentów, testy preferencji przedsiębiorczych oraz katalog wartości ważnych w pracy, aby pomóc odkryć mocne strony i zainteresowania uczestników. A jeśli myślisz o pracy za granicą, doradcy EURES chętnie udzielą informacji na temat bezpiecznego wyjazdu oraz wskażą, jak znaleźć sprawdzonego pracodawcę. Eksperci udzielą również porad dotyczących szukania praktyk i staży za granicą.

Ale to nie wszystko! Targi EDU OFFSHORE WIND oferują również  interaktywne możliwości w strefie eksponatów, o których przeczytasz więcej tu. Podczas targów będziesz mieć okazję zgłębić tajniki ekologii morskiej, znaczenia odnawialnych źródeł energii, również szansa na zdobycie wiedzy praktycznej, którą możesz wykorzystać w swojej przyszłej karierze. Podczas interaktywnych warsztatów, prezentacji i wystaw będziesz rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty, otwierając drzwi do nowych możliwości.

Nie czekaj dłużej! Zarezerwuj sobie czas na udział w targach EDU OFFSHORE WIND i dołącz do społeczności entuzjastów zielonej energetyki już 5 – 6 marca 2024 r. w AmberExpo w Gdańsku.

Więcej informacji na stronie EDU OFFSHORE WIND

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” i jest finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.