ENERGETYKA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/03/IMG_0631-scaled.jpg Symulatory statków Crew Transfer Vessel, suwnic portowych, czy bezzałogowe systemy morskie do zobaczenia tylko podczas 2. Targów EDU OFFSHORE WIND

Symulatory statków crew transfer vessel, suwnic portowych, czy bezzałogowe systemy morskie tylko do zobaczenia podczas 2. Targów EDU OFFSHORE WIND

mat. własne
13.02.2024
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
13.02.2024

Czy wiesz, że będziesz mógł wcielić się w rolę kapitana statku dzięki symulatorom Crew Transfer Vessel? Poczujesz wiatr we włosach, jeśli przetestujesz symulatory VR łodzi na ruchomej platformie. A może zainteresuje Cię odwiedzenie boi oceanicznej, gdzie zdalnie można zbadać parametry wody. To tylko niektóre z atrakcji, które będą czekały na Ciebie podczas 2. Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND już 5 - 6 marca w gdańskim AMBEREXPO. To jedyne na taką skalę wydarzenie poświęcone edukacji w sektorze zielonej energetyki.

Interesujesz się nowymi technologiami, eksplorowaniem tajemnic mórz i oceanów oraz myślisz o związaniu przyszłości zawodowej z sektorem zielonej energetyki? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie niesamowitą okazję! Targi EDU OFFSHORE WIND otwierają swoje drzwi dla młodych entuzjastów, pragnących poznać tajniki branży energetyki odnawialnej już 5 – 6 marca 2024 r.

Interaktywne doświadczenie

Targi EDU OFFSHORE WIND to nie tylko konferencja, przestrzeń do networkingu i wystawa eksponatów. To przede wszystkim interaktywne doświadczenie, które przynosi naukę i zabawę w jednym miejscu. Czy wiesz, że będziesz mógł wcielić się w rolę kapitana statku, dzięki symulatorom Crew Transfer Vessel? Poczuć wiatr we włosach, testując symulatory VR łodzi CTV na ruchomej platformie? Będziesz mógł zobaczyć boję oceaniczną, gdzie zdalnie można zbadać parametry wody. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie podczas tego ekscytującego wydarzenia.

Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się przedstawiciele branży offshore, morskiej czy stoczniowej, przedstawiciele firm technologicznych, centra szkoleniowe GWO, przedstawiciele różnego typu usług badawczych czy środowiskowych, uczelni i szkół wyższych, organizacji związanych z branżą morskiej energetyki wiatrowej, ale i pozostałych gałęzi sektora odnawialnych źródeł energii oraz wielu instytucji wspierających zarówno edukację jak i sektor energetyczny.

Spróbuj sił jako operator maszyn

Firma Flint Systems udostępni uczestnikom targów symulator szkoleniowy VR, który jest kompleksowym narzędziem szkoleniowym. W jego skład wchodzi tzw. „hardware”, czyli platforma ruchu, siedzenie, gogle VR, joysticki i inne, dowolne elementy sterujące. Drugą częścią jest aplikacja szkoleniowa, czyli software. Symulator jest odzwierciedleniem maszyny w wirtualnej rzeczywistości i zostaje sprzęgnięta z hardwarem. Dzięki temu połączeniu jest to niezwykle bezpieczne i realistyczne narzędzie szkoleniowe. Kandydat na operatora maszyny musi tylko założyć gogle i usiąść, co pozwala mu przenieść się do wirtualnego świata. Jednocześnie siłowniki ruchu poruszają platformą, np. w momencie uderzenia w ścianę, co wzmacnia realizm szkolenia. To tutaj, dzięki precyzyjnym ruchom siłowników, uczestnik szkolenia może doświadczyć realistycznych sytuacji, takich jak kolizje czy manewry, znacząco podnosząc autentyczność treningu.

Dotychczasowe osiągnięcia Flint Systems obejmują opracowanie symulatorów dla różnych pojazdów, w tym wózków widłowych, suwnice STS i RTG oraz pojazdów typu pushback. Na tegorocznych targach EDU OFFSHORE WIND firma zaprezentuje jeden z nowszych projektów – symulator statku CTV. Ponadto oferując uczestnikom szkolenia z obsługi rozdzielnic elektrycznych wysokiego i średniego napięcia, przy wykorzystaniu jedynie gogli VR, bez konieczności posiadania pełnej infrastruktury hardware’owej.

fot. Flint Systems

Symulator pracy na suwnicy

Na stoisku Centrum Nowych Kompetencji będziecie mieli okazję skorzystać z nowoczesnego szkolenia z wykorzystaniem innowacyjnej technologii symulacji w wirtualnej rzeczywistości VR. Symulator składa się z aplikacji VR oraz platformy oddającej w pełni ruch danego urządzenia. To bezpieczny sposób na zdobywanie praktycznych umiejętności posługiwania się urządzeniami do przeładunków w portach oraz w logistyce. CNK prowadzi szkolenia na suwnice nabrzeżowe, placowe, żurawie szynowe, samojezdne, wieżowe czyli budowlane, czy Reach Stackery.

Na targach Edu Offshore  Wind Centrum Nowych Kompetencji zaprasza do przetestowania aplikacji na Crew Transfer Vessel, czyli jednostki do transferu załóg obsługujących farmy wiatrowe. Symulator wiernie odtwarza warunki pogodowe z jakimi muszą mierzyć się operatorzy takiej jednostki.

fot. Centrum Nowych Kompetencji, Symulator – Crew Transfer Vessel

Boja badawcza

Boja oceaniczna firmy Elecom (Metocean buoy) to unoszący się na wodzie obiekt, wyglądający jak duży spławik, wyposażony w czujniki do pomiaru różnych parametrów. Urządzenie może zmierzyć między innymi siłę i kierunek wiatru, temperaturę, czy wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę wody, czy wysokość i kierunek fali. Boja posiada różne zestawy czujników dobierane w zależności od potrzeb badania. Zmierzone dane mogą być zapisywane w pamięci dataloggera na boi ale również mogą być wysyłane do użytkownika łączem GSM lub łączem satelitarnym. Boja posiada swój własny układ zasilania który składa się z akumulatorów i paneli fotowoltaicznych.

Urządzenie ma żółty kolor i jest wyposażone w błyskające światło ostrzegawcze, co zabezpiecza ją przed uszkodzeniem podczas ograniczonej widoczności. Ponadto może mieć zainstalowany reflektor radarowy i transponder AIS dzięki którym jest widoczne na ekranach statkowych urządzeń nawigacyjnych.

for. Elecom, boja oceaniczna

Ale to nie wszystko! Targi EDU OFFSHORE WIND oferują również wyjątkową edukacyjną wartość. Podczas targów będziesz mieć okazję zgłębić tajniki ekologii morskiej i znaczenia odnawialnych źródeł energii. To doskonała szansa na zdobycie wiedzy praktycznej, którą możesz wykorzystać w swojej przyszłej karierze. Podczas interaktywnych warsztatów, prezentacji i wystaw będziesz rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty, otwierając drzwi do nowych możliwości.

Nie czekaj dłużej! Zarezerwuj sobie czas na udział w targach EDU OFFSHORE WIND i dołącz do naszej społeczności entuzjastów zielonej energetyki!

Więcej informacji na stronie EDU OFFSHORE WIND

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” i jest finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.