ENERGETYKA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/02/edu-baner-1.png Z odwagą do zawodu – warsztat podczas EDU OFFSHORE WIND

Z odwagą do zawodu - warsztat podczas EDU OFFSHORE WIND

mat. organizatorów wydarzenia
27.02.2024
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
27.02.2024

Twój zawód powinien być nie tylko sposobem na życie, ale także pasją. Podążaj za marzeniami i daj sobie szanse na odkrywanie nowych horyzontów. Jeśli nie wiesz jak to zrobić i brak Ci odwagi do poszukiwania nowych możliwości i ścieżek rozwoju zawodowego, bądź z nami na 2. Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND i weź udział w warsztacie "Z odwagą do zawodu".

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND są obietnicą niezwykłego wydarzenia, na którym studenci, nauczyciele, rodzice oraz wszyscy zainteresowani przyszłością energetyki morskiej znajdą wiele inspiracji. Ale to nie tylko eksponaty i ciekawe panele, to również warsztaty.

Jak znaleźć odwagę do pracy?

Ewelina Strawa MBA założycielka Brain Point Sp z o.o. oraz HeyDay Foundation poprowadzi dla uczestników targów warsztat pt. „Z odwagą do zawodu”. Jak sam tytuł wskazuje, skupi się na przekazaniu uczestnikom wagi i wartości jaka kryje się w przyjmowaniu odważnej postawy w obliczu zawodowych wyborów.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Celem warsztatów jest wsparcie uczestników w stawianiu pierwszych kroków na początku swojej drogi zawodowej. Brak pewności siebie a często niska samoocena to jedne z głównych przyczyn, dla których ludzie nie osiągają swoich celów. Podczas zajęć młodzież dowie się jak ważne jest umiejętne wykorzystanie swoich mocnych stron.

Główne idee warsztatu:
Pokazuj swoje talenty i współpracuj z innymi  – świadomie reprezentuj swoje mocne strony i umiejętności. To pozwoli Ci na lepsze wykorzystanie swojego potencjału w grupie. Pewność siebie buduje się na doskonaleniu swoich talentów i skupieniu na tym, co już posiadasz aby z mocą współpracować z innymi. Zgodnie z zasadą ja jestem ok, Ty jesteś ok.

Porażkę przekuj w edukację i odwagę – dostrzegaj możliwości w napotkanych trudnościach. W zmieniającym się świecie edukacja i doświadczanie może zwiększać Twoje szanse adaptacyjne. Ze zmianami najlepiej poradzą sobie ludzie którzy rozwijają się i uczą nowych rzeczy. Poznasz kompetencje wymagane w XXI wieku.

Przekonania zamień w rezultaty – silne przekonania i wiara we własne możliwości są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu zawodowego. Obawa przed porażką tak długo nie będzie straszna jak długo będziesz się rozwijał i wzrastał. Podczas warsztatu popracujesz nad przekonaniami typu nie da się, boję się, jestem niewystarczający, aby aplikować do tej wymarzonej firmy.

Nie czekaj dłużej! Zarezerwuj sobie czas na udział w targach EDU OFFSHORE WIND i dołącz do naszej społeczności entuzjastów zielonej energetyki!

Więcej informacji na stronie EDU OFFSHORE WIND

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” i jest finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.