Rola małych i średnich portów morskich w realizacji funkcji serwisowych względem morskich farm wiatrowych, plany i założenia inwestycji fabryk wież wiatrowych, Edu Offshore Wind 2024, synergia sektora offshore i technologii wodorowych oraz wiele więcej fascynujących tematów zostanie poruszonych podczas świątecznego spotkania Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się przez formularz online
Kiedy? 1 grudnia 2023 r., godzina 9:00
Gdzie? Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gdańsk, ul. Okopowa 21/27 sala im. Lecha Bądkowskiego (sala Okrągła) – część merytoryczna,
Hotel Almond, ul. Toruńska 12 w Gdańsku – część networkingowa
Możliwy jest udział online.
Link do transmisji:
https://youtube.com/live/fhEnuI_EqRw
Działalność Pomorskiej Platformy Offshore
W 2020 roku Samorząd Województwa Pomorskiego zainicjował powstanie Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. Jej celem jest zwiększenie udziału pomorskich i polskich firm w procesie budowy morskich farm wiatrowych oraz przygotowanie wykwalifikowanych kadr do pracy w tym sektorze. Nacisk jest również położony na wykorzystywanie regionalnego potencjału badawczo-rozwojowego oraz właściwe informowanie przedsiębiorców i społeczeństwa o skali prowadzonych inwestycji. Rozwój farm wiatrowych na Bałtyku da nowy impuls dla małych portów zlokalizowanych na linii brzegowej województwa pomorskiego w Ustce, Łebie, czy Władysławowie oraz szanse na rozwój gospodarczy tych ośrodków. Pomorski Klaster Offshore liczy już 123 sygnatariuszy, w znaczącej większości są to firmy bezpośrednio lub pośrednio powiązane z energetyką wiatrową, zagraniczni deweloperzy i inwestorzy a także uczelnie, samorządy, instytuty badawcze, NGO’sy i instytucje otoczenia biznesu.
Networking i najnowsze dane o offshore
Spotkania platformy służyć ma networkingowi oraz przedstawieniu najnowszych raportów i informacji dotyczących rozwoju morskiej energetyki wiatrowej z perspektywy lokalnej, czy naturalnej synergii offshore i wodoru, którą Platforma Offshore chce rozwijać w kolejnych latach. Województwo Pomorskie jest wyjątkowo uprzywilejowane naturalnym potencjałem i funkcjonującym ekosystemem współpracy i zaufania. Dodatkowo Pomorska Platforma Offshore jest zdeterminowana, aby dalej wspierać i rozwijać local content, co jest głównym celem inicjatywy.