POMORSKA PLATFORMA OFFSHORE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/w2.png Jak zainteresować młodzież branżą morskiej energetyki wiatrowej? – seminarium 02.06.2023r.

Jak zainteresować młodzież branżą morskiej energetyki wiatrowej? - seminarium 02.06.2023r.

fot. Canva
05.05.2023
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
05.05.2023

Jak budować ścieżki edukacyjno-zawodowe oparte na świadomości ekologicznej? W jaki sposób wykorzystać potencjał doradztwa zawodowego w szkołach na rzecz pozyskiwania nowych kadr dla branży MEW? Jak przedstawiciele biznesu mogą wspierać uczniów w projektowaniu karier i podejmowaniu decyzji zawodowych? Aż wreszcie, jak wspólnie możemy zadbać o środowisko naturalne? Na te i wiele innych pytań poszukają odpowiedzi uczestnicy seminarium.

Województwo Pomorskie widzi potencjał drzemiący w branży morskiej energetyki wiatrowej. W marcu odbyły się w Gdańsku pierwsze w kraju i Europie  edukacyjne targi kariery EduOffshoreWind. Celem wydarzenia było promowanie branży MEW wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych i studentów, aby zachęcić młodych ludzi do związania swojej zawodowej przyszłości z branżą offshore.

Pytania pojawiające się podczas debat towarzyszących targom EduOffshoreWind stały się inspiracją dla organizatorów do zorganizowania seminarium  pt. “ Doradztwo zawodowe w czasach antropocenu – w jaki sposób wykorzystać potencjał modelu ekokariery w edukacji na rzecz kształcenia nowych kadr w sektorze Morskiej Energetyki Wiatrowej?”

Organizatorzy: Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie

Kiedy? 02.06.2023r. godz 11:00 – 15:00

Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa BALTIC HORIZONS

Gdzie?  Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. Kościuszki 22 – 24

Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestie:

  • edukacji kadr dla sektora Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW),
  • aktualnych potrzeb i problemów ogniskujących się wokół aktualnych trendów edukacji i pracy.

Zaproszeni pracodawcy i przedstawiciele edukacji podejmą dyskusję i wspólne poszukiwania praktycznych rozwiązań, umożliwiających wykorzystanie potencjału, wynikającego z obecności doradztwa zawodowego w szkołach, na rzecz budowania kadr dla MEW. Ale również do poszukiwania odpowiedzi na to, w jaki sposób kryzys klimatyczny łączy interesy przedstawicieli wszystkich branż gospodarki, samorządu, edukacji, kultury i sztuki?

Rejestracja online – formularz

Więcej informacji: Anna Dukowska

e-mail: anna.dukowska@ckusopot.pl

tel: 791 983 101

PROGRAM SEMINARIUM:
1. Otwarcie spotkania – Piotr Płocki, Naczelnik Wydziału Oświaty, Urząd Miasta Sopotu,

2.“Life Design – projektowanie życia” – doradztwo zawodowe jako przestrzeń współpracy edukacji i biznesu na rzecz wsparcia kompetencji konstruowania ścieżek kariery przez młodzieży – Anna Dukowska CKU Sopot,

3. “Doradztwo zawodowe w czasach antropocenu – o możliwościach zastosowania ekologicznego modelu kariery. Aplikacje praktyczne” – dr Joanna Nawój-Połoczańska UAM,

4. “Dlaczego potrzebny jest nam wiatr?”- dr Dorota Bastrikin – Environmental Consents & Permits Manager, Equinor Polska

5. Morska Energetyka Wiatrowa/ Offshore Wind – perspektywy rozwoju sektora gospodarki i potrzeby kadrowe – Łukasz Kneba, CO MADE Sp. z o. o. Krzysztof Tomaszewski,

6. Praca u podstaw: jak dotrzeć do młodych, by zaciekawić ich branżą morską, i co zrobić, by z blue-/greenwashingu zostało tylko blue and green? – Joanna Łaszcz, Inkubator STARTER,

7. Sesja warsztatowo networkingowa

Wydarzeniem towarzyszącym seminarium będzie
Wystawa Baltic Horizons – Oprowadzanie kuratorskie w  Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Idea Konkursu Baltic Horizons powstała z przekonania, że sztuka jest najlepszym polem dyskusji o wyzwaniach współczesności. Sopockie tradycje artystyczne, jako miasta związanego ze sztuką, stało się podstawą zawiązania szerokiej, międzynarodowej współpracy w regionie Morza Bałtyckiego.

Źródło: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.