ENERGETYKA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/10/el.jadrowa.png Elektrownia jądrowa na Pomorzu – szanse i ryzyka. Konferencja 15.11.2023 r.

Elektrownia jądrowa na Pomorzu - szanse i ryzyka. Konferencja 15.11.2023 r.

fot. Canva
26.10.2023
Łukasz Dąbrowski
Łukasz
Dąbrowski
AUTOR
Łukasz Dąbrowski
Łukasz
Dąbrowski
26.10.2023

Czy istnieje alternatywa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu? Jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą budowa elektrowni jądrowej w regionie Pomorskim? Jak wpłynie ona na bezpieczeństwo energetyczne? Czy region powinien dążyć do budowy dużej elektrowni jądrowej, czy też może bardziej skupić się na rozproszonych źródłach, takich jak fotowoltaika, wiatraki czy małe elektrownie wodne? Jakie będą efekty tych wyborów dla regionu?

Celem konferencji pt. „Elektrownia jądrowa na Pomorzu – szanse i ryzyka” jest przybliżenie tematu korzyści i ewentualnych zagrożeń płynących z budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu. Podczas wydarzenia zaplanowany został panel z prezentacjami wokół energetyki jądrowej oraz moderowana debata, w trakcie której uczestnicy dyskutować będą na temat szans i zagrożeń związanych z planowanym rozwojem energetyki atomowej, także w kontekście przygotowań do budowy pierwszej elektrowni na Pomorzu. W debacie wezmą udział, zarówno przedstawiciele zwolenników, jak i przeciwników tej technologii. Organizatorom zależy, aby w trakcie konferencji zostały zaprezentowane różne punkty widzenia ekspertów wskazujące na najważniejsze scenariusze rozwoju energetyki.

Kiedy ? 15 listopada 2023 r. godz. 9:00

Gdzie? sala im. Lecha Bądkowskiego – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Aby wziąć udział w wydarzeniu zarejestruj się online 

Wydarzenie będzie również transmitowane przez platformę YOUTUBE

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.