Wydarzenia
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/05/zdjecie-gdansk-radio.jpg Rozwój szkolnictwa zawodowego na Pomorzu. Inspirująca konferencja już 5 czerwca w AmberExpo w Gdańsku

Rozwój szkolnictwa zawodowego na Pomorzu. Inspirująca konferencja już 5 czerwca w AmberExpo w Gdańsku

fot. Canva
29.05.2024
Emilia Kordek
Emilia
Kordek
29.05.2024

Niezwykła konferencja poświęcona rozwojowi szkolnictwa zawodowego na Pomorzu. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jakie sukcesy osiągnęło szkolnictwo zawodowe oraz jakie wyzwania przed nim stoją. Spotkanie zgromadzi uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół zawodowych, przedsiębiorców, samorządowców oraz polityków, którzy wspólnie będą debatować nad przyszłością edukacji zawodowej w regionie. Nie przegap szansy na poznanie najnowszych trendów w edukacji zawodowej! Dowiedz się, jak nowoczesne technologie zmieniają rynek pracy i jak możesz przygotować swoich uczniów na przyszłość. Zarejestruj się już dziś!

Dlaczego warto wziąć udział?

Dynamicznie zmieniająca się gospodarka wymaga od nas dostosowania systemu edukacji do nowych realiów. Przedsiębiorcy jasno sygnalizują zapotrzebowanie na pracowników z konkretnymi umiejętnościami, a uczestnictwo w konferencji to niepowtarzalna szansa na:

  • poznanie najnowszych trendów w szkolnictwie zawodowym,
  • nawiązanie cennych kontaktów z liderami branży i przedstawicielami władz lokalnych,
  • zdobycie wiedzy o możliwościach współpracy między szkołami a przedsiębiorstwami,
  • inspiracje do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w swoich placówkach edukacyjnych.

Co w programie?

Konferencja, będąca częścią Forum Pomorskiej Edukacji, od 2012 roku stanowi platformę dialogu edukacyjnego oraz budowania partnerstwa między różnymi interesariuszami pomorskiej edukacji. W ramach wydarzenia „Zawodowcy Pomorza” uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji, wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz wymieniać się doświadczeniami.

– Edukacja i gospodarka wzajemnie na siebie oddziałują. Silne szkolnictwo zawodowe jest fundamentem silnej gospodarki. Od lat wspieramy rozwój tego typu edukacji na Pomorzu, zapewniając uczniom dostęp do nowoczesnych pracowni kształcenia zawodowego – mówi marszałek Mieczysław Struk

Jak się zarejestrować?

Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Potwierdzenie udziału zostanie wysłane na adres e-mail podany przy rejestracji.

Kiedy? 5 czerwca 2024 r., środa, godz. 10.00-15.00

Gdzie? AmberExpo – Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Żaglowa 11, Gdańsk

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są w programie zamieszczonym poniżej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.