TALENTY I RYNEK PRACY
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/11/Rozmowy-3-e1668597944831.png Rozmowy w wieży o gospodarce. Kadry dla gospodarki

Rozmowy w wieży o gospodarce. Kadry dla gospodarki

Za nami ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy w wieży o gospodarce”, realizowanym przez Departament Rozwoju Gospodarczego UMWP oraz portal Trójmiasto.pl. Ostatnia rozmowa dotyczyła szkolnictwa i rynku pracy.

Tematem najnowszej rozmowy, która odbyła się w historycznej wieżyczce budynku Urzędu Marszałkowskiego, były „Kadry dla gospodarki”. O tym jak zmienił się pomorski rynek pracy w kontekście wyzwań związanych z napływem Ukraińców oraz jak wygląda kształcenie kadr dla branż kluczowych w regionie, rozmawiały Magda Dąbrowska – wiceprezes zarządu Grupy Progress oraz Teresa Szakiel – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu UMWP. Rozmowę poprowadziła Wioletta Kakowska-Mehring z portalu Trojmiasto.pl.

Panie dyskutowały o sytuacji obcokrajowców na pomorskim rynku pracy, porównując sytuację sprzed jak i w czasie wojny w Ukrainie, a także o wyzwaniach oraz potencjale drzemiącym w nowoprzybyłych.

Ponieważ w głównej mierze na Pomorze przyjechały matki z dziećmi, zmieniała się również sytuacja w szkołach. Rozmawiano też o kształceniu kadr kluczowych dla gospodarki oraz o zarządzaniu talentami w kontekście obecnej sytuacji.

Relacja z rozmowy dostępna dostępna jest na portalu trójmiasto.pl

Całość nagrania dostępna jest poniżej.

Przeczytaj poprzednie rozmowy:

Węgiel z Kolumbii, zboże z Ukrainy. Wojna wpływa także na trójmiejskie porty

Jest fabryka magazynów energii, czy będzie mikroprocesorów?

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.