TALENTY I RYNEK PRACY
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/04/Zrzut-ekranu-2024-04-16-112016.jpg Na górze napis Otwórz się na praktykę! W centrum plakatu znajdują się dwie litery W i S wewnątrz litery W znajduje się widok związany z turystyką, elementy takie jak plaża, parasol plażowy, słońce oraz w tle żaglówka, wewnątrz litery S znajduje się pracownik biurkowy siedzący na fotelu przy biurku

Połączenie praktyki zawodowej z letnią przygodą - na ambitnych czekają wakacyjne staże

MAT. ORGANIZATORÓW WYDARZENIA
19.04.2024
Izabela Kościuk-Patoka
Izabela
Kościuk-Patoka
AUTOR
Izabela Kościuk-Patoka
Izabela
Kościuk-Patoka
19.04.2024

Lato to czas, który wielu z nas kojarzy się z wakacjami, odpoczynkiem i przygodami. Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś, że wakacje mogą być również okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego? Wakacyjny Staż to projekt stworzony specjalnie dla młodych ludzi, którzy chcą wykorzystać swój letni czas na rozwój zawodowy oraz zdobycie umiejętności praktycznych. Jeżeli jesteś gotów/owa na połączenie letniej przygody z cennym doświadczeniem zawodowym, to ten staż jest właśnie dla Ciebie!

Wakacyjny staż to nie tylko szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, ale także możliwość nawiązania cennych kontaktów zawodowych. To również okazja do zyskania przewagi na rynku pracy i wzmocnienia swojego CV. Ofertę stażu można dopasować do zainteresowań, kierunku studiów, umiejętności czy aspiracji. Stażyści biorący udział w programie będą mieli okazję pracować pod okiem doświadczonych mentorów, uczestnicząc w rzeczywistych projektach i zadaniach.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w projekcie „Wakacyjny Staż” należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.wakacyjnystaz.pl oraz dołączyć CV i list motywacyjny. Do 26 kwietnia trwa przyjmowanie zgłoszeń. Następnie zgłoszenia będą weryfikowane, a najlepiej dopasowani kandydaci i kandydatki otrzymają ofertę odbycia stażu.

Ile trwa staż?

Staż trwa co najmniej miesiąc, w terminie od 1 lipca do 30 września 2024, a dokładny harmonogram jest ustalany indywidualnie z fundatorem stażu. Laureaci projektu otrzymują gwarancję wynagrodzenia w wysokości minimum 2900 zł brutto za miesiąc pracy.

Dla kogo?

Dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów różnych kierunków studiów, którzy są otwarci na nowe wyzwania i chcą inwestować w swój rozwój.

Letni program stażowy to ważny krok w karierze zawodowej. Zdobycie praktycznego doświadczenia, rozwijanie umiejętności oraz nawiązywanie wartościowych kontaktów w branży stanowią klucz do sukcesu na rynku pracy. Jest to doskonały moment, by wkroczyć na ścieżkę zawodową z bagażem doświadczeń i pewnością siebie, jak również dobra inwestycja, która przyniesie korzyści nie tylko teraz, ale i w przyszłości.


Nie czekaj, zgłoś się już dziś na Wakacyjny Staż 2024 i zacznij stawiać pierwsze kroki na rynku pracy!


Dzielimy się informacjami – bądź na bieżąco

Bieżące informacje dotyczące gospodarki województwa pomorskiego publikowane są na stronie internetowej gospodarka.pomorskie.eu oraz na profilu LinkedIn Pomorskie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.