ZIELONA ENERGIA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/02/KonferencjaBudowaFarmWiatrowych2024.png Most ku transformacji energetycznej Polski – II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych w Sopocie

Most ku transformacji energetycznej Polski - II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych w Sopocie

mat. organizatorów wydarzenia
20.02.2024

Czy zastanawiałeś się, jak budowa farm wiatrowych może przyspieszyć transformację energetyczną w Polsce? Czy chcesz zdobyć ekspercką wiedzę, by podejmować najlepsze decyzje w swojej pracy zawodowej? Jeśli interesują Cię tematy projektowe, techniczne oraz finansowe związane z energetyką wiatrową i chcesz być częścią dyskusji dotyczących środowiska i legislacji? Spotkajmy się w Sopocie - już w kwietniu!

Już w kwietnia Sopot stanie się centrum dyskusji na temat przyszłości energetyki w Polsce. II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych zgromadzi ekspertów oraz przedstawicieli branży, aby odpowiedzieć na istotne pytania dotyczące udziału morskich i lądowych farm wiatrowych w krajowej transformacji energetycznej.

II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych 2024

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia odnotowała znakomite przyjęcie wśród przedstawicieli sektora. Potwierdzając tym samym potrzebę prowadzenia wszechstronnej dyskusji, które obejmują wszystkie etapy procesu inwestycyjnego oraz wyeksponowała korzyści płynące z dzielenia się wiedzą oraz dialogu środowiskowego.

Zgodnie z rządowymi założeniami strategicznymi, w 2040 r. ponad połowa mocy zainstalowanych w Polsce ma pochodzić ze źródeł zeroemisyjnych. Równie ambitny cel stawia Komisja Europejska, która liczy, że w 2030 r. udział OZE w całkowitej produkcji energii elektrycznej sięgnie 45 %.

Aby zrealizować te założenia, niezbędny jest dialog i przestrzeń do wymiany doświadczeń między projektantami, producentami, wykonawcami i inwestorami. Tą rolę pełni Konferencja „Budowa Farm Wiatrowych”, która w tym roku skupi się na tematyce zarówno morskich, jak i lądowych farm wiatrowych. Organizatorzy uznali, że osiągnięcie zamierzonych celów neutralności klimatycznej wymaga kompleksowego spojrzenia na potrzeby energetyki wiatrowej, biorąc pod uwagę specyfikę obu typów instalacji.

W programie wydarzeni między innymi:

 • Kierunki i uwarunkowania rozwoju,
 • Plany inwestycyjne,
 • Zagadnienia prawne,
 • Rozpoznanie i badania podłoża gruntowego,
 • Doradztwo techniczne,
 • Projektowanie,
 • Możliwości i dobór technologii,
 • Realizacja,
 • Morskie operacje offshore,
 • Porty instalacyjne i serwisowe,
 • Bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem.

Podczas Konferencji eksperci omówią kwestie projektowe, techniczne, finansowe oraz zagadnienia środowiskowe i legislacyjne. Uczestnicy będą mieli okazję do nawiązywania cennych kontaktów branżowych, co pomoże w pełnym wykorzystaniu szansy, jaką niesie proces transformacji energetycznej Polski.

Kiedy? 10 – 11 kwietnia 2024 r. 

Gdzie? Radisson Blu Hotel – Sopot

Program wydarzenia

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.