Proces automatyzacji, jak również bariery związane z robotyzacją tradycyjnych procesów rzemieślniczych stanowią wyzwanie w procesie transformacji firm. Jak radzić sobie z kryzysami w przedsiębiorstwach poprzez transformację cyfrową? Jak prawidłowo przeprowadzić proces automatyzacji? Odpowiedzi w tym obszarze udzielą eksperci i praktycy podczas konferencji „Wyzwania Robotyzacji” w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym.
Wydajność przedsiębiorstwa można poprawić poprzez automatyzację procesów biznesowych, które zwiększają produktywność i optymalizują koszty. Dlatego większość światowych liderów wdrożyło je w swoich działaniach. Aby zwiększyć lub utrzymać swoją przewagę konkurencyjną należy prawidłowo zaimplementować procesy automatyzujące w firmie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom pomorskich przedsiębiorców, Gdański Park Naukowo-Technologiczny organizuje platformę współpracy z ekspertami w dziedzinie robotyzacji.
W programie spotkania dwa bloki tematyczne, w ramach których organizatorzy przygotowali prelekcje dotyczące transformacji cyfrowej, automatyzacji procesów produkcyjnych, digitalizacji oraz przełamywania barier, a także ekonomicznej automatyzacji, czyli produktywności, którą można osiągnąć dzięki prostym zastosowaniom nowych technologii i elementów robotycznych.
Eksperci m.in. z DBR77, igus, Arsys, SPE Labs opowiedzą o ciekawych przykładach wdrożeń i niesztampowych technologiach. Jednak „Wyzwania Robotyzacji” to nie tylko teoria!
Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zobaczyć roboty firmy igus oraz odwiedzić wirtualną fabrykę w Virtual Reality przygotowaną przez DBR77. To również jedna z nielicznych okazji do zapoznania się z ROBOTEM RPA do list sankcyjnych, który pomaga w bezpiecznym prowadzeniu biznesu i weryfikacji kontrahentów, a także do poznania innych propozycji współpracy oferowanych przez firmę Pirxon.
W tym roku po raz pierwszy dla uczestników konferencji przygotowane zostały dwa warsztaty. Firma igus dostarczy maszyny, na których będzie możliwość zdobycia wiedzy z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Uczestnicy będą mieli możliwość zaprogramowania jednostki dzięki systemowi programowania iRC – igus robot control.
Kolejny blok warsztatowy obejmuje zajęcia z ekspertami z firmy Arsys, RealWear oraz TeamViewer, podczas których uczestnicy zapoznają się z modułami aplikacji TeamViewer Frontline: xPick, xMake, xAssist, xInspect, okularami AR RealWear, platformą Realwear Cloud, czy aplikacją do tworzenia workflow – Frontline Creator. Ponadto będzie okazja zaznajomienia się z obsługą zintegrowanej z okularami kamery termowizyjnej FLIR.
Kiedy? 13 czerwca 2023 r.
Gdzie? Gdański Park Naukowo-Technologiczny bud. C, sala FGH
Więcej informacji: TU
Rejestracja na wydarzenie: TU