ZIELONA ENERGIA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/08/Projekt-bez-nazwy-4.png Jak i po co liczyć ślad węglowy w małej firmie? Jak zmniejszyć emisyjność przedsiębiorstwa i ograniczyć jego wpływ na środowisko? Wyjaśnią eksperci podczas webinaru

Jak i po co liczyć ślad węglowy w małej firmie? Jak zmniejszyć emisyjność przedsiębiorstwa i ograniczyć jego wpływ na środowisko? Wyjaśnią eksperci podczas webinaru

Fot. Canva
21.08.2023

Nowa odsłona darmowego kalkulatora śladu węglowego dla firm. Prezentacja, sesja Q&A dla użytkowników to webinar, na którym eksperci Fundacji Climate Strategies Poland zaprezentują nową odsłonę generowanego przez kalkulator raportu z wynikami śladu węglowego, opowiedzą o zaktualizowanych wskaźnikach emisyjności oraz odpowiedzą na pytania uczestników.

Do liczenia i ograniczenia śladu węglowego zobowiązane są głównie duże firmy. Jednak również małym i średnim firmom opłaca się go obliczać, ponieważ przekłada się to na ich konkurencyjność oraz efektywność energetyczną. Kalkulator śladu węglowego, to bezpłatne narzędzie opracowane przez specjalistów z Fundacji Climate Strategies Poland, które pozwala także mniejszym firmom oszacować generowane przez nie emisje, a w konsekwencji ułatwi firmom zmniejszenie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko.

Podczas spotkania, które odbędzie się w środę, 23 sierpnia o godz. 10.00, uczestnicy dowiedzą się m.in.:

Na czym polega liczenie śladu węglowego, jak do tego podejść w mniejszej firmie i na co zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego ślad węglowy firmy to temat, który znacząco wpłynie na prowadzenie również mniejszego przedsiębiorstwa?

Jak najlepiej skorzystać z udostępnianego przez Fundację bezpłatnego kalkulatora? Jakie są jego podstawowe funkcjonalności?

Mat. organizatorów Mat. organizatorów

Z kalkulatorem, a także innymi ciekawymi informacjami, można zapoznać się na stronie Fundacji, aby po prezentacji narzędzia móc zadać pytanie ekspertom.

Link do rejestracji

Zapraszamy do udziału w webinarze!

Fundacja Climate Strategies Poland to organizacja non-profit, pracująca na rzecz działań w kierunku redukcji emisji. Specjalizuje się w obliczaniu śladu węglowego firm, instytucji, a także konkretnych produktów czy wydarzeń. Fundacja współpracuje ze światowymi organizacjami zajmującymi się raportowaniem śladu węglowego i strategiami dekarbonizacji, takimi jak CDP oraz SBTi.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.