Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie nowych modeli biznesowych uwzględniających inkluzywność i równouprawnienia płci, czy szans i kosztów zielonej transformacji. To również możliwość poznania doświadczeń i sukcesów regionów i organizacji działających na rzecz klastrów. Udział w kongresie to szansa na znalezienie potencjalnych partnerów biznesowych. Zarezerwuj termin już dziś by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Tematem przewodnim tegorocznego kongresu będzie rola i możliwości jakie daje współdziałanie firm w ramach klastrów we wdrażaniu zielonych i cyfrowych rozwiązań, mających kluczowe znaczenie dla gospodarki, takich jak transport, również morski, czy logistyka.
Gospodarzem kongresu będzie Województwo Pomorskie.
Klastry są odpowiedzialne za wzrost innowacyjności przedsiębiorstw i regionów. Komisja Europejska uznała klastry za podmioty wdrażające European Green Deal w małych i średnich przedsiębiorstwach UE oraz pełniące ważną rolę we wdrażaniu praktycznych zagadnień związanych z Przemysłem 4.0. Celem tegorocznej konferencji jest omówienie najnowszych trendów w polityce klastrowej i stymulowanie dyskusji na wysokim szczeblu na temat wyzwań i potrzeb, którymi należy się zająć, lepiej wykorzystując potencjał klastrów. Większość klastrów polskich jest zaangażowana w zagadnienia cyfryzacji i nowych zielonych technologii w sektorach logistyki i transportu.
Dla przedsiębiorców zrzeszonych w klastrach to okazja do zapoznania się z planami decydentów i możliwość ich komentowania, a także przygotowania klastrów i ich firm na nowe formy wspierania rozwoju regionalnego.
Ramowy program wraz z formularzem rejestracyjnym TU
Organizatorzy wydarzenia: Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Samorząd Województwa Pomorskiego
Więcej informacji już niebawem na stronie: Klastry Polskie