Firma otrzymała nagrodę za owocną współpracę ze środowiskiem naukowym. Jej efektem jest między innymi system MuuMap, za pomocą którego transportuje się ponad 60% mleka w Polsce i 6% w Europie.
Pomosty Przyszłości to konkurs zorganizowany przez Fundację Technotalenty i Samorząd Województwa Podlaskiego, promujący dobre praktyki łączenia biznesu z nauką. Przemysław Szleter – CEO DAC.digital, otrzymał wyróżnienie za budowanie takich pozytywnych wzorców. Kapituła konkursu Pomosty Przyszłości doceniła wieloletnią działalność i dziesiątki projektów zrealizowanych przez firmę w kooperacji z instytucjami naukowymi, takimi jak Politechnika Gdańska, Fraunhofer czy Eclipse Foundation.
MuuMap – ta droga się opłaca
Jednym z flagowych projektów firmy, będącym owocem współpracy z Politechniką Gdańską jest MuuMap. System monitoruje i wspomaga odbiór mleka z mleczarni, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów produkcji oraz skrócenie i usprawnienie procesu dostaw.
„System pozwala na rotację kierowców na trasach, umożliwia pracownikom szybki dostęp do wszystkich informacji o transporcie w czasie rzeczywistym: czasu floty, charakterystyki i lokalizacji dostawców oraz odbiorców, aktualnego etapu realizacji tras, pozycji na flocie i kierowców. Produkt pozwala na ciągły nadzór nad potencjalnymi skutkami i uwarunkowaniami otoczenia oraz ich wpływu na jakość transportowanych towarów.” – mówi Przemysław Szleter.
Nauka i Biznes, czy ta współpraca może się udać?
Wydawać by się mogło, że nauce i biznesowi trudno iść pod rękę przez życie. Przemysław Szleter założyciel i prezes zarządu gdańskiego DAC.digital jest innego zdania.
„Działalność badawczo-rozwojowa determinuje przewagę konkurencyjną firmy – przekonuje. – To właśnie inwestycja w badania i rozwój przyczyniła się do szybkiego wzrostu wyników w ciągu ostatnich dwóch lat.”
Spółka od 12 lat realizuje projekty badawczo-rozwojowe, współpracując ze światowymi gigantami, takimi jak Philips, AVL, Thales, Bosch, BMW czy ABB.
„Dla naszego zespołu projekty badawczo-rozwojowe są nie tylko źródłem możliwości biznesowych, pozwalają nam także na śledzenie trendów i zdobywanie wiedzy o technologiach, które będą kształtować świat przyszłości. ”– mówi Przemysław Szleter.
Wyjątkowe know-how zdobyte podczas projektów badawczo-rozwojowych sprawia, że DAC.digital jest jedną z najszybciej rozwijających się europejskich firm technologicznych. Gratulujemy zdobytego wyróżnienia, życzymy wielu pasjonujących i owocnych projektów.
Źródło: DAC.digital, FUNDACJA TECHNOTALENTY