Interesują Cię technologie kosmiczne? Jesteś młodym przedsiębiorcą? Masz ambicje i chcesz podbić Europę a może nawet i świat? Chcesz wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, aby stawić czoła globalnym wyzwaniom i wywrzeć pozytywny wpływ na europejski sektor obrony i bezpieczeństwa? Do wygrania wyjątkowe nagrody.
Weź udział w hackathonie CASSINI organizowanym przez Komisję Europejską, Agencję Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA). Wydarzenie organizowane jest w dziesięciu miastach w Europie, tym razem po raz pierwszy w GDAŃSKU.
Kiedy?
24-26 marca 2023 r.
Możliwość udziału w formie hybrydowej!
Rejestracja na 5. Hackathon CASSINI jest już otwarta i trwa do 17 marca!
Gdzie?
W formie hybrydowej lub na miejscu: Inkubator STARTER, ul. Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk
Nagrody:
- 15 000 zł dla zwycięzców!
- 4 x przepustka na InfoShare – dostęp do wszystkich 9 scen, EXPO, matchmaking, networking party!
- 100 godzin mentoringu dla trzech najlepszych zespołów!
- i wiele więcej 🙂
Dla kogo?
To już piąta edycja CASSINI Hackathons. Dotychczas tylko raz odbyła się w Polsce – w Krakowie, w 2022 roku. W tej edycji poszukiwani są innowatorzy z pasją do opracowywania zrównoważonych rozwiązań: koncepcji, produktów lub usług. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w sektorze kosmicznym. Hackathon jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorczością, przemysłem obronnym i unijnymi technologiami kosmicznymi (m.in.: programistów, inżynierów, designerów, managerów, osób związanych z bezpieczeństwem i obronnością, środowisk start-upowych).
Wyzwania
Podczas piątej edycji CASSINI Hackathonu uczestnicy zajmą się trzema kluczowymi wyzwaniami:
- Rozwój narzędzi usprawniających mobilność morsko-lądową. To wyzwanie dla tych, którzy stworzą rozwiązania, umożliwiające mobilność siłom obronnym, zespołom reagowania kryzysowego i pracownikom organizacji humanitarnych. Mogą one być pomocne w planowaniu misji, logistyce operacyjnej oraz poszukiwaniach i ratownictwie.
- Zwiększenie bezpieczeństwa na morzach. To wyzwanie stworzone dla uczestników chcących opracować rozwiązania dla wywiadu morskiego. Mogą to być sposoby monitorowania zagrożeń bezpieczeństwa lub nielegalnej działalności, które uczynią nasze morza bezpieczniejszymi.
- Ochrona infrastruktury krytycznej. To z kolei wyzwanie dla osób, które poszukują rozwiązań, pozwalających na ocenę lub łagodzenie zakłóceń w usługach publicznych i łańcuchach dostaw. Dla przykładu, mogą dotyczyć wykorzystania danych z przestrzeni kosmicznej UE do ochrony podstawowych usług przed cyberatakami.
Organizator hackathonu w Polsce
BLUE DOT Solutions – firma z siedzibą w Gdańsku, eksperci w opracowywaniu i budowaniu spersonalizowanych systemów oraz aplikacji dla przemysłu lądowego, morskiego, przestrzeni miejskich, rolnictwa, jak i branży lotniczej oraz kosmicznej. Od ponad 10 lat na rynku polskim i europejskim. Posiadają doświadczenie we współpracy z agencjami kosmicznymi i ośrodkami naukowymi.
CASSINI Space Entrepreneurship Initiative – co to jest?
CASSINI to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu wsparcie innowacyjnych przedsiębiorców, start-upów oraz MŚP z branży kosmicznej, w latach 2021-2027.
- działanie w segmencie kosmicznym upstream i wykorzystania danych satelitarnych downstream,
- wzmocnienie roli prywatnego sektora,
- budowa i wzmocnienie umiejętności biznesowych firm,
- stymulacja prywatnych inwestorów, więcej kapitału inwestycyjnego,
- stymulacja rynku w kierunku zwiększenia popytu na dane i produkty.
CASSINI obejmuje, jako główny element, unijny fundusz zalążkowy i fundusz wzrostu (Cassini Investment Fund: Seed and Growth) o wartości 1 mld euro, a także hackathony i mentoring, nagrody, akcelerator przedsiębiorczości, partnerstwo, czy kojarzenie partnerów.
Wszystkie informacje dostępne są tutaj: