ZIELONA ENERGIA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/08/farma-wiatrowa.png Na innowacje i internacjonalizację. Wsparcie finansowe w ramach projektu ELBE Eurocluster

Na innowacje i internacjonalizację. Wsparcie finansowe w ramach projektu ELBE Eurocluster

fot. Canva
05.08.2024
Łukasz Dąbrowski
Łukasz
Dąbrowski
AUTOR
Łukasz Dąbrowski
Łukasz
Dąbrowski
05.08.2024

Masz pomysł na innowacyjny projekt w sektorze morskiej energii odnawialnej? Skorzystaj z możliwości, jakie daje projekt ELBE Eurocluster! Drugi nabór już trwa, a na uczestników czekają fundusze do 60 tys. euro, wsparcie ekspertów oraz szansa na ekspansję na rynki zagraniczne. Zgłoś się i wzmocnij swoją pozycję na arenie międzynarodowej!

ELBE Alliance ma na celu pozycjonowanie Europy jako światowego lidera technologicznego i przemysłowego w dziedzinie morskiej energii odnawialnej. Skupia siedem europejskich klastrów z najlepszymi firmami eksperckimi i organizacjami badawczo-rozwojowymi w dziedzinie morskiej energii odnawialnej, aby zająć się ekspansją tego sektora poza Europę.

Międzynarodowy projekt ELBE EUROCLUSTER realizowany jest przez Województwo Pomorskie wspólnie z Baskijskim Klastrem Energii oraz klastrami z Wielkiej Brytanii, Belgii, Danii, Norwegii, Szwecji i Francji. Zakładany czas realizacji to 3 lata, od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2025 r. Obecnie trwa nabór na wsparcie finansowe dla MŚP, które są chętne wziąć udział w misji gospodarczej do Korei Południowej. Równolegle trwa nabór w ramach mechanizmu innowacyjnego wsparcia dla MŚP w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, m.in. prototypowanie oraz tworzenie demonstratorów w obszarze zielonych technologii.

MŚP mogą liczyć na wsparcie merytoryczne oraz finansowe do 60 tys. euro. Projekt realnie zweryfikuje możliwości i potencjał polskiej myśli innowacyjnej na tle globalnych partnerów.

Całkowity budżet projektu wynosi 1 438 861,36 EUR, w tym budżet Woj. Pomorskiego to 27 820,00 EUR.

Dla kogo wsparcie innowacji w ramach Euroklastra ELBE?

Dla innowacyjnych MŚP z sektora morskiej energetyki odnawialnej (MEW) i/lub rozwijających się projektów, czy usług w sektorze MEW. Wnioskodawcy muszą mieć siedzibę w jednym z następujących krajów: UE-27, Liechtenstein, Islandia i Norwegia. Wnioski składane przez konsorcja transgraniczne (MŚP z różnych państw członkowskich UE) są preferowane w ocenie wniosków.

Wnioski należy złożyć elektronicznie za pośrednictwem platformy EU survey:

Termin składania aplikacji: 31 sierpnia 2024

Termin składania aplikacji: 31 sierpnia 2024

W razie zainteresowania zagranicznym partnerstwem, proszę wypełnić i odesłać ELBE SME Matchmaking Sheet na adres e mail: l.dabrowski@pomorskie.eu

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.