TALENTY I RYNEK PRACY
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/12/6.jpg Warsztaty z przedsiębiorczości dla ukraińskich licealistów

Warsztaty z przedsiębiorczości dla ukraińskich licealistów

21.12.2022

Młodzi ludzie coraz częściej odnajdują się w startupach niż na etatach. Samodzielność, kreatywność i sprawne zarządzanie w połączeniu z kompetencjami technicznymi i cyfrowymi stają się kluczowe na rynku pracy. Nikt się jednak nie rodzi z umiejętnością tworzenia i prowadzenia własnego biznesu, jest ona wynikiem kształtowania przedsiębiorczej postawy oraz nabywania niezbędnych do tego umiejętności w toku edukacji szkolnej. Fundacja Inspirujące Przykłady zaprosiła na warsztaty z przedsiębiorczości młodzież z Ukrainy.

„Pomorska przedsiębiorczość”

To nazwa projektu realizowanego od kilku lat dla pomorskiej młodzieży przez Fundację Inspirujące Przykłady. Jego celem jest przygotowanie młodzieży do wejścia na drogę przedsiębiorcy.  Tym razem  19 uczniów pochodzenia ukraińskiego z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni uczestniczyło w grudniowych warsztatach prowadzonych przez Anastasiyę Savytską z Centrum Rozwoju Talentów.

Jak się komunikować, jak radzić sobie ze stresem, jak współpracować w zespole i jak ten zespół budować – to umiejętności, które doskonalili licealiści podczas gier zespołowych.

Praktyczna wiedza

W dalszej części zajęć uczniowie mogli zobaczyć, jak funkcjonują  światowe marki takie jak Bayer oraz Damen podczas wizyty studyjnej w Olivia Center.  W każdej z tych firm zatrudnieni są pracownicy z Ukrainy, a ich pracodawcy czynnie zaangażowali się w pomoc rodzinom pracowników w ukraińskich filiach.  Młodzież poznała specyfikę branży oraz charakter działań obu firm.

Podobnie jak w przypadku programu adresowanego do uczniów pomorskich szkół średnich, również i teraz Samorząd Województwa Pomorskiego włączył się w realizację przedsięwzięcia.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.