BIZNES I INNOWACJE
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/07/Zglos-swoja-firme-gmine-lub-2.png Przedłużamy nabór do konkursu Gryf Gospodarczy! Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca!

Przedłużamy nabór do konkursu Gryf Gospodarczy! Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca!

16.07.2024
Joanna Tor-Martynow
Joanna
Tor-Martynow
AUTOR
Joanna Tor-Martynow
Joanna
Tor-Martynow
16.07.2024

W tym roku po raz 25 organizacje samorządu gospodarczego wspólnie z marszałkiem województwa pomorskiego wybiorą liderów spośród regionalnych przedsiębiorstw. Zgłoszenia można przesłać do 31 lipca!

Dlaczego warto?

Gryf Gospodarzy to nie tylko prestiżowa statuetka. To przede wszystkim możliwość prezentacji i promocji swojej działalności. Udział w Gryfie jest też okazją do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. Od kilku lat tradycją jest również debata poprzedzająca galę.

Organizatorzy innych renomowanych nagród oraz konkursów gospodarczych, zapraszają często władze samorządowe do rekomendacji firm ze swojego regionu. W takich sytuacjach marszałek najczęściej wskazuje laureatów lub finalistów Gryfa.

Ważne jest także to, że udział w konkursie jest bezpłatny, a kapituła oceniająca wnioski składa się w członków Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości, która doradza marszałkowi w tematach gospodarczych. Są to przedstawiciele instytucji, które na co dzień związane są z biznesem.

W tym roku Gryf Gospodarczy obchodzi jubileusz 25-lecia. To szczególne wyróżnienie wręczane jest od początku istnienia samorządu regionalnego w Polsce. Do udziału w konkursie mogą zgłosić się firmy, które wpływają swoją działalnością na rozwój regionu, promują Pomorskie na arenie krajowej i międzynarodowej oraz są wzorem i inspiracją dla innych firm.

W tym roku zachęcamy do udziału także pomorskie podmioty ekonomii społecznej, czyli organizacje, które poprzez działalność gospodarczą i działalność pożytku publicznego wpływają pozytywnie na rozwój lokalny. Do udziału zapraszamy także pomorskie gminy, które wspierają przedsiębiorczość na swoim terenie.

Do konkursu mogą przystąpić podmioty, które mają zarejestrowaną siedzibę na terenie województwa pomorskiego. Nabór został przedłużony i potrwa do 31 lipca br.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy http://www.gryfgospodarczy.pl

Zapraszamy również do obserwowania profili konkursu na LinkedIn i Facebooku.

Nagrody - gala Gryf Gospodarczy 2023 Nagrody - gala Gryf Gospodarczy 2023

W jakich kategoriach startować?

  • Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.
  • Lider eksportu – kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brana będzie nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.
  • Lider inwestycji – skierowana do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.
  • Pomorski start-up – skierowana jest do przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania oraz społeczną i biznesową wartością start-upa.
  • Lider rozwoju kompetencji — skierowana jest do przedsiębiorstw, które dostrzegają potrzebę ciągłego poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności pracowników zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie.
  • Lider zielonej transformacji — nagroda skierowana do przedsiębiorstw, które wprowadzają systemowe rozwiązania w procesie produkcji lub organizacji, w realny sposób minimalizujące negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko.
  • Lider ekonomii społecznej – skierowana jest do podmiotów takich jak spółdzielnie socjalne, spółdzielnie pracy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa społeczne i jednostki organizacyjne, które poprzez działalność gospodarczą i działalność pożytku publicznego wpływają pozytywnie na rozwój lokalny.

Kapituła przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom – konkursie prowadzonym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, od kilku lat połączonym z konkursem o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. Media i instytucje patronujące dodatkowo mogą przyznać jednemu z uczestników konkursu Gryfa Medialnego.

Kategorie konkursowe Kategorie konkursowe

Wyniki konkursu

Wyniki poznamy na gali wręczenia nagród, która odbędzie się we wrześniu 2024 r., na którą zaprosimy wszystkich uczestników konkursu, a także przedstawicieli sponsorów partnerów konkursu, osoby ze środowiska gospodarczego, naukowego, mediów czy władz samorządowych.

Partnerem merytorycznym konkursu jest jedna z wiodących na świecie korporacji doradczych PwC, która przygotowuje rekomendacje dla kapituły konkursowej. Partnerami konkursu jest także Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Gdańsku.

Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu sponsora głównego – mBank SA, a także sponsora – Olivii Centre.

 

ZŁÓŻ WNIOSEK

Sponsorzy, partnerzy i patroni medialni Sponsorzy, partnerzy i patroni medialni
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.