ZIELONA ENERGIA
https://gospodarka.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/12/Projekt-bez-tytulu-18.jpg Pożyczki dla przedsiębiorców na instalacje wytwarzające energię z OZE

Pożyczki dla przedsiębiorców na instalacje wytwarzające energię z OZE

FOT.CANVA
05.12.2022

Od 2 stycznia 2023 r. pomorscy przedsiębiorcy  mogą ponownie ubiegać się o pożyczkę na instalacje wytwarzające energię OZE.

Dla kogo?

Pożyczka przeznaczona jest dla inwestorów, w tym przedsiębiorców,  którzy chcą  wybudować na terenie województwa pomorskiego instalację wytwarzającą energię z odnawialnych źródeł energii. Ze względu na ograniczoną pulę środków wnioskodawcy powinni składać wyłącznie kompletne wnioski projektów gotowych do realizacji.  Z tego powodu zalecamy wcześniejszy kontakt z doradcami przed ostatecznym złożeniem wniosku.

Co i za ile?

Inwestorzy mogą pozyskać kwotę do 15 mln zł z okresem spłaty do 15 lat, z oprocentowaniem preferencyjnym od 0,25%. Środki należy przeznaczyć na wybudowane instalacji wytwarzającej energię elektryczną lub cieplną z nośników odnawialnych wykorzystujących: biogaz, biomasę, słońce, energię ziemi oraz wodę.

O projekcie

Celem projektu jest wsparcie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w wysokości 105,7 mln zł oraz wkładu własnego PFP Sp.  z o.o. w wysokości 3,1 mln zł.

Projekt realizowany jest przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o.

Ulotka. Pożyczka OZE

Więcej informacji na stronie https://pfp.gda.pl/strona-88-pozyczka_oze.html

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.